Ботев загуби и от Верея, бивши "канарчета" наказаха жълто-черните
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:21 / 11.02.2017Коментари (17)8071
Ботев Пловдив загуби от Верея Стара Загора последната си контрола от зимната подготовка. Пловдивчани отстъпиха с 1:3 от старозагорци на централния терен в Коматево.

Мачът започна добре за жълто-черните, които чрез капитана Тодор Неделев поведоха още в 16-та минута на срещата.

Техничарят се възползва от заспалата защита на съперника, като се измъкна от опеката на защитниците и получавайки пас от Виана отправи силен фронтален удар по земя, с който Ботев поведе в резултата.

Само 6 минути по-късно Верея изравни чрез бившия футболист Ботев и Локо Илиян Йорданов.

До края на полувремето резултатът се запази, а новото попълнение на "канарчетата" Антонио Вутов получи травма и още в 21-та минута беше заменен от Крум Стоянов.

През втората част и двата отбора направиха доста промени в съставите си.

В 60-та минута гостите успяха да обърнат резултата чрез друг бивш футболист на жълто-черните Георги Андонов. Нападателят се пребори за топката и останал сам срещу влезналия през втората част Георги Георгиев вкара за 2:1.

Няколко минути по-късно Фернандо Виана имаше отличен шанс да изравни, но ударът му от 5-6 метра срещна напречната греда. Последва ефектна задна ножица от бразилеца, но топката се отби от тялото на защитник.

Ботев владееше инициативата през втората част, но така и не успяваше да изравни.

В 83-та минута се стигна до трети гол във врата на пловдивчани. Резервата Янислав Иванов стреля силно от около 35 метра и отправи топката право в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Георгиев за 1:3.

Така след загубата от Ботев (Гълъбово) през седмицата, възпитаниците на Николай Киров записаха още едно поражение през зимната подготовка.