Спортните новини: Днес (28) | Вчера (23)
Автомобилно шоу за издръжливост на писта "Дракон"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:05 / 20.03.2017Коментари (0)2548
©
На писта "Дракон" край Калояново се проведе втори кръг от дисциплината Endurance Sprint, която е част от Българския шампионат за издръжливост. Организаторите решиха да не се провеждат свободни тренировки, а направо да се премине към квалификационната сесия, която бе 20-минутна.

След нея състезателите имаха малка почивка и след това се впуснаха в състезанието.

Във втория кръг най-много участници имаше при туристическите автомобили с двигатели до 2000 куб.см. В този клас най-много обиколки за състезанието успяха да направят от отбора на Косе Босе с автомобил Renault Clio.

Двамата пилоти успяха да навъртят общо 44 обиколки. На второ място, също с Renault Clio се класира отбора на Боила Автомоторспорт с обиколка по-малко, а трети в класирането остана отбора на Astra Sprint с автомобил Opel Astra.

В нововъведения клас на туристически автомобили до 1600 куб.см. за второ поредно състезание на първо място завърши отбора на АСК Ефко с автомобил Peugeot 106.

Отбора на Лотус София Моторспорт успя да вземе участие във втория кръг на надпреварата, след като през вчерашния ден имаше проблеми и не успя да се включи в нея. Те бяха отбора, който зае първото място в класа на състезателните автомобили с двигатели до 2000 куб.см.

При състезателните автомобили с двигатели до 1.6л., най-много обиколки навъртя отбора на Ник Тийм, състезаващ се с автомобил Citroen Saxo.