Спортните новини: Днес (15) | Вчера (28)
Марица започна да гази за Купата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:26 / 02.05.2017Коментари (0)2060
Марица (Пловдив) започна участието си в турнира за Купа България по волейбол за жени с победа. В мач от Група А в софийската зала Христо Ботев, шампионките надиграха Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:15, 25:23, 25:18) гейма след 71 минути игра и поведоха класирането в групата.

С новите си попъления на терена, казанлъчанки се опитаха този път да затруднят отбора на Марица, но в първия гейм не им се получи. В спокойно темпо и с шест точки от диагонала Габриела Цветанова пловдивчанки взеха частта с 25:15.

Спокойното темпо обаче като че ли им изигра лоша шега в началото на втория гейм и Розите успяха до дръпнат с 6:1. Марица моментно изравни при 9:9, но успя да излезе напред за първи път едва при 18:17. Водени от опитната Славина Колева, волейболистките на Страхил Балов си върнаха контрола и се бориха докрай, но в крайна сметка Нася Димитрова с успешна атака затвори гейма при 25:23.

Третият гейм започна добре за Жълто-сините. Те поведоха в резултата, но противникът продължаваше да се бори и успя да изравни играта и резултата. След второто техническо прекъсване Марица отново наложи надмощие и се поздрави с крайния успех след 25:18, оформено от Силвана Чаушева при последното разиграване.

Топреализатор на срещата стана Габи Цветанова със 17 точки, четири от които от блокада. Силвана Чаушева добави 11. Най-резултатна за Казанлък Волей в мача беше Веселина Григорова с 12 точки.

Вторият мач на Марица в групата е днес, 2 май, от 20:00 часа отново в столичната зала "Христо Ботев" срещу местния Славия (София).

В мач от Група Б ЦСКА (София) победи ЙЕБ Шумен 05 (Шумен) с 3:2 (25:16, 20:25, 24:26, 25:10, 15:4) гейма.