Играч на Марица няма спиране, заби своя гол №27 за сезона
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:17 / 11.05.2017Коментари (0)3888
© ФК Марица
Марица победи Раковски 2011 с 4:0 в мач от междинния 31-и кръг от първенството в Трета лига - Югоизточна група.

В 34-ата минута Иван Гендов отбеляза за 0:1 след хубав пас на Димитър Юруков отдясно. Гендов дойде през зимната пауза именно от Раковски 2011.

През втората част Марица започна вихрено и до 55-ата минута резултатът вече беше класически - 0:3. Първо в 48-ата Венцислав Гюзелев удвои със своя 27-и гол за "жълто-сините" през този сезон. Димитър Юруков изведе Гюзелев сам срещу вратаря на домакините и голмайсторът не сгреши.

Малко по-късно юношата на Локо (Пд) Георги Арабаджиев се разписа за 0:3 след комбинация с Венци Гюзелев.

В 84-ата минута Даниел Спасов стреля, но нямаше късмет - топката срещна гредата. След това обаче Николай Павлов - Хари отбеляза четвърти гол във вратата на домакините и оформи крайния резултат в този мач.

Така Марица записа победа в предпоследното си гостуване през този сезон. След ценния успех маричани имат 72 точки в актива си и изостават на три зад лидера Загорец, който също постигна успех като гост на Миньор (Раднево) с 2:0. Трети е ОФК Карнобат с 68.

В събота, 13 май, от 18 часа, жълто-сините приемат Евроколеж.

РАКОВСКИ 2011 - МАРИЦА 0:4

0:1 Иван Гендов 34'; 0:2 Венцислав Гюзелев 48'; 0:3 Георги Арабаджиев 55'; 0:4 Николай Павлов 84'.

МАРИЦА: Илия Николов, Алил Кардашев, Мирослав Пушкаров, Самер Алхусейн, Даниел Спасов, Красимир Иванов - капитан, Венцислав Гюзелев (Николай Павлов), Борислав Караматев, Георги Арабаджиев (Христо Янчев), Иван Гендов, Димитър Юруков (Димитър Хубинов).