Какво дерби само! Марица с първа домакинска загуба!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:56 / 14.05.2017Коментари (0)3713
© ФК Марица
Марица загуби с 2:4 от Евроколеж в пловдивското дерби от 32-ия кръг на Трета лига - Югоизточна група.

Резултатът на стадион "Марица" бе открит от гостите в 12-ата минута, когато след корнер Мирослав Пушкаров си отбеляза автогол в опита си да изчисти - 0:1.

В 37-ата минута Иван Гендов отбеляза красив гол с глава, засичайки центриране на Алил Кардашев - 1:1.

В 43-ата минута Алил Кардашев беше съборен в наказателното поле и съдията Валентин Станчев отсъди дузпа. Венцислав Гюзелев беше безупречен и даде преднина на маричани - 2:1.

В последната минута на полувремето обаче Сезгин Четин с плонж с глава засече центриране от крилото и възстанови равенството - 2:2.

Развръзката дойде в 75-ата минута, когато Серафим Михайлов центрира към останалия непокрит Георги Куртев и той с глава изведе Евроколеж напред в резултата - 2:3.

Само две минути по-късно Тодор Тимонов - Лимона бе изпуснат и с хубав удар отбеляза за крайното 2:4.

Така Марица записа първа домакинска загуба през този сезон и остава на второто място в Трета лига със 72 точки, вече на 6 зад Загорец.

В следващия 33-и кръг маричани посрещат тима на Асеновец, който постигна победа с 3:1 над Атлетик (Куклен). Евроколеж пък е домакин на Борислав (Първомай).

МАРИЦА: Илия Николов, Алил Кардашев, Мирослав Пушкаров, Самер Алхусейн, Даниел Спасов, Красимир Иванов - капитан, Венцислав Гюзелев, Христо Янчев, Георги Арабаджиев (Николай Павлов), Иван Гендов (Георги Георгиев), Димитър Юруков.

ЕВРОКОЛЕЖ: Апостол Стоянов, Атанас Савов, Йордан Хърков, Иван Атанасов, Мирослав Караилиев, Николай Николов, Тодор Тимонов, Сезгин Четин (Веселин Отман), Серафим Михайлов (Илия Петров), Георги Куртев, Борис Малев (Антонио Топалов).