Спортните новини: Днес (19) | Вчера (18)
Изложихме се! Край на надеждите за финал в Световната лига
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:22 / 19.06.2017Коментари (3)3874
©
Мъжкият национален отбор по волейбол на България не успя да намери място на финалите на Световната лига в Бразилия, които ще се проведат от 4 до 9 юли. Лъвовете отстъпиха на домакина Аржентина с 1:3 (16:25, 21:25, 25:23, 19:25) гейма в последния двубой от група G1, изигран в аржентинския град Кордоба.

Нашите се нуждаеха от победа над непретенциозния състав на домакините, за да стигнат до финалите, но така и не успяха да покажат дори 50 процента от своите възможности. Това бе второ поражение от "гаучосите", след като се изложихме срещу тях и на турнира в Русия.

На нашето място в Бразилия отива тимът на САЩ, който шокира Полша с 3:1 гейма в Краков.

Така волейболистите ни завършиха с 4 победи, 5 загуби и 10 точки, което ги остави на деветата позиция в общото класиране на първа дивизия на Световната лига. За финалите място се класират първите шест тима от подреждането след груповата фаза.

Селекционерът Пламен Константинов заложи на следния стартов състав: Георги Братоев, Розалин Пенчев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Николай Николов, Цветан Соколов, Теодор Салпаров (либеро). До края на мача шанс за изява получиха по-голямата част от състезателите.

Най-резултатен за Аржентина бе Николас Бруно с 18 точки (2 блокади, 1 ас), а Себастиан Соле завърши с 15 точки (4 блокади, 1 ас).

За България Цветан Соколов се разписа с 18 точки (2 блокади), а Розалин Пенчев добави 14 (2 блокади, 1 ас).

0

При тази толкова наситена програма за волейболистите може и да е за добре това. Видях неща много добри за отбора, липсва му стабилност - редува силни мачове със слаби. Мисля си, че е в реда на нещата при толкова сериозна смяна на поколенията. Този отбор ще ни радва занапред. Пламен Константинов много добре се справя с отбора.