Спортните новини: Днес (10) | Вчера (18)
Чудесен старт на ФК "Енко" в женското първенство
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:44 / 11.09.2017Коментари (0)4400
Момичетата на пловдивския ФК "Енко" стартираха брилянтно новия сезон в женския футболен шампионат на България. Възпитаничките на треньора Илия Кунов разгромиха ФК "Севлиево лейдис" с 5:0 в мач от първия кръг, който се игра на стадион "Пловдив".

Срещата се разви изцяло под диктовката на пловдивчанки, които убиха интригата още през първото полувреме, вкарвайки 4 гола.

В 5-ата минута Габриела Боюклиева проби от ляво и бе фаулирана в наказателното поле, след което Леонора Желева се разписа от дузпа за 1:0.

В 13-ата минута Александъра Янева удвои резултата след уникален пас на Леонора Желева.

В 22-ата минута капитанката на отбора Иванка Колева направи преднината на "Енко" класическа с много силен удар.

Две минути преди почивката националката до 17 години Александра Янева вкара за 4:0.

Крайното 5:0 оформи Габриела Боюклиева в 85-ата минута. Тя се разписа на празна врата, след като преди това Леонора Желева премина през цялата отбрана на Севлиево.

В следващия кръг пловдивският тим на "Енко" гостува в столицата на многократните шампиони от НСА.