Бивш голмайстор на Ботев класира тима си за плейофите в САЩ
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:44 / 05.10.2017Коментари (0)5967
©
Бившият голмайстор на пловдивските Марица и Ботев Георги Христов и неговият Тампа Бей Роудис победиха с 3:2 дублиращия състав на Ню Йорк Ред Булс в двубой от Източната конференция на USL и благодарение на поредния си успех в шампионата се добраха до плейофите.

Пловдивчанинът записа пълни 90 минути на сметката си и асистенция, след която "жълто-зелените" стигнаха до пълен обрат в 25-ата минута, след като в 16-ата изоставаха с един гол в резултата. Иначе точни за тима на Стюърт Кемпбъл бяха Джо Коул и Марсел Шефър на два пъти, чийто втори гол бе изключително красив.

В класирането отборът на Роудис, който ще участва в предстоящите плейофи, зае второто място с актив от 49 точки. Първи, със седем повече, е съставът на Луисвил Сити, съобщава Спортал. Джорджи пък има на сметката си 28 мача и 11 гола през настоящия сезон.

Испанец отпадна от групата на Черно море за мача с Ботев
Гледайте: Малките локомотивци запяха "черно-бели" песни след победа над Ботев с 3:1
Емблемата на ПФК Ботев заблестя на "Колежа"