Спортните новини: Днес (17) | Вчера (18)
Пет минути не стигнаха на Академик за победа срещу Балкан
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:16 / 29.10.2017Коментари (0)2702
Пловдивският Академик Бултекс 99 направи поредния си солиден мач, но записа първа загуба в шампионата на Националната баскетболна лига. В среща от 4-я кръг отборът на Асен Николов отстъпи като гост на силния тим на Балкан с 85:78 /21:25, 20:18, 24:16, 20:19/.

Въпреки натоварения цикъл и умората студентите се държаха мъжки и дори бяха близо до това да изненадат неприятно домакините. Те започнаха отлично и поведоха с 22:13, но още до края на първата четвърт Балкан успя да стопи пасива. През втората част играта бе равностойна и на почивката двата тима се оттеглиха с преднина от 2 точки за пловдивския тим.

След това защитата на Академик Бултекс 99 не можа да спре нападателите на съперника под коша и домакините натрупаха аванс, който стигна до 11 точки в началото на последната четвърт.

Гостите направиха забележително завръщане и 5 минути преди края изравниха и дори поведоха с 2 точки след три последователни тройки на Шакир Смит и една на Мартин Дурчев. Все пак в края умората си каза думата и Академик Бултекс 99 не успя да се възползва от подема.

Отборът на Асен Николов категорично превъзхождаше в далечната стрелба с 10 тройки от 28 опита, докато при Балкан показателите бяха 3 от 19.

Преимуществото на домакините под коша в атака обаче се оказа решаващо. Шакир Смит бе най-резултатен за Академик Бултекс 99 с 20 точки, от които пет тройки, Мартин Дурчев добави 19 /3 тройки/. Станислав Ваклинов бе близо до дабъл-дабъл с 9 точки и 9 борби, Маодо Нгурайн помогна с 8 точки, Айзея Юмипиг със 7.

За победителите най-полезен бе центърът Кесар със 17 точки, Брук, Уошингтън и Фортънбъри вкараха съответно 14, 13 и 12.

Следващата събота от 18 часа Академик Бултекс 99 приема Лукойл Академик.