Обявиха Локо за най-добър отбор в турнира по покана на Бешикташ
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:59 / 29.10.2017Коментари (0)3739
© ПФК Локо Пд
Детският тим на Локомотив Пловдив от набор 2008 завърши на второ място на турнира в Кушадасъ, Турция. Момчетата на Светослав Каламов показаха страхотна игра и стигнаха до финала, но в спора за златото отстъпиха с 1:2 на Бандърмагюджю.

Въпреки това "черно-белите" бяха избрани за най-добър отбор, участвал в надпреварата, похвалиха се от Лаута.

"Смърфовете" изиграха днес общо 3 мача, като съдиите на турнира правеха всичко възможно българския тим да не стигне до златото.

В първия си мач за деня Локомотив срещна Бешикташ, като постигна инфарктна победа над именития си съперник с 2:1! Двата тима трябваше да играят полуфинал, но след промяна от организаторите в последния момент се оказа, че се допускат повече отбори до финалната фаза.

Така двата отбора отново мериха сили, но на 1/4-финал. Четири минути преди края на срещата Бешикташ успя да поведе за 0:1. Попадението мобилизира много момчетата на Светослав Каламов, които в рамките на три минути направиха пълен обрат и взеха победата за 2:1. И двата гола вкара Георги Нейчев, като вторият бе неспасяем удар от близо 20 метра в последната секунда на редовното време.

Така "черно-белите" продължиха към полуфиналите въпреки постоянните съдийски отсъждания в ущърб на пловдивчани.

На полуфинала Локомотив не срещна никакви трудности срещу Анадолу Юни и постигна разгромна победа с 5:1, която прати възпитаниците на Светослав Каламов на финал. С две попадения за успеха се отчете Димитър Урумов, а по един гол добавиха Георги Нейчев, Симон Спасов и Мерт Ахмед.

В спор за златото малщите "смърфове" играха срещу Бандърмагюджю. Противникът пръв успя да поведе в резултата след скандално зачетен гол. Бандърмагюджю получи право да изпълни дузпа, техният играч стреля, но вратаря на Локомотив Божидар Цънцаров успя да отрази удара. Последва намеса от главния съдия, който отсъди гол за 0:1, въпреки че топката не беше преминала голлинията.

Съдийската тесла не отказа "черно-белите" и те успяха да изравнят чрез Симон Спасов за 1:1. Развръзката дойде 4 минути преди края, когато Бандърмагюджю вкара при една контраатака за крайното 1:2

Така Локомотив набор 2008 записа изключително силно представяне и завърши на второ място на турнира. От 9 мача "смърфовете" постигнаха 8 победи и бяха на крачка от златните медали.