ЦСКА: Атаката на феновете на Локо бе организирана, полицията закъсня
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:18 / 26.11.2017Коментари (12)7051
Ръководството на ЦСКА-София чрез официалния сайт на клуба обвини привържениците на Локомотив Пловдив и органите на реда като причина за разразилото се меле по време на днешния мач на Лаута между двата отбора.

Plovdiv24.bg публикува позицията на "армейците" без редакторска намеса:

Двубоят от XVII кръг на Първа лига между Локомотив (Пловдив) и ЦСКА, който започва в 15:30 часа на стадион "Локомотив", беше спрян за около 20 минути след близо 42 минути игра при резултат 1:0 в полза на ЦСКА.

Причината: провокация на феновете на домакините към червената агитка на стадиона.

Първоначално на пистата необезпокоявани се появиха няколко фенове от сектор "А", които по непотвърдена информация са част от агитката на Спартак Москва. Има данни, че те са допуснати на пистата на стадиона с помощта на тарторите на агитката на пловдивския тим.

Те тръгнаха към сектора за гости и провокираха нашите привърженици с различни скандирания. Отново подчертаваме - необезпокоявани.

В този момент привържениците на ЦСКА влязоха на пистата на стадиона, а когато видяха това, феновете от агитката на домакините също преодоляха оградите и се стигна до саморазправа между запалянковците на двата тима.

Домакинските привърженици бяха организирани да нахлуят на пистата. От началото на мача те започнаха да се подреждат на мястото, от което след това колективно преминаха загражденията.

Реакцията на органите на реда закъсня. Преди да се намеси полицията, феновете се биха на пистата, в резултат на което има пострадали и задържани привърженици.