Спортните новини: Днес (27) | Вчера (21)
Пловдивски щангист с най-добро класиране от българите на световното
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:06 / 04.12.2017Коментари (1)4902
©
Състезателят на "Марица" (Пловдив) Георги Шиков зае девето място на световното първенство по вдигане на тежести в Анахайм (САЩ). Олимпийският шампион за младежи от Сингапур през 2010 година, възпитаник на Борислав Налбатов, направи само два сполучливи опита в категорията 94 кг.

Той изхвърли 164 и изтласка 191 кг, за да събере двубой от 355 кг. След сполуката в първото движение, Георги не успя на два пъти на 167 кг.

В изтласкването сполучлив бе отново само първият опит, след това не се справи със 197 кг. Шиката бе девети и на европейското през тази година в Сплит.

Шампион в Анахайм в кат. 94 кг стана иранецът Сохраб Муради с 417 (184, 233) кг. Втори е литовецът Ауримас Дидзбелис с 388 (176, 212), а бронзът отиде при друг иранец - Сейдайоб Мусавиярахи с 385 (171, 214) кг. В категорията на Шиков се състезаваха 23 атлети.

Деветото място на пловдивчанина е най-доброто класиране на български тежкоатлет на световното в Анахайм. Преди това Даниела Пандова направи "нула" в изхвърлянето и не се класира в двубоя, Владимир Урумов остана на 12-о място в кат. 62 кг., а карловката Галя Шатова (кат. 63 кг), възпитаничка на Иван Лухов, зае 16-о място.

Последният ни щангист, който замина за Щатите, е Васил Господинов от Асеновград (треньор Лъчезар Кишкилов). Той ще вдига тази нощ.