Спортните новини: Днес (14) | Вчера (19)
Диого избухна с два гола в дебюта си за Ботев, бразилец влезе в историята на Марица
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:22 / 19.01.2018Коментари (20)17013
Диого Кампос вкара два гола в неофициалния си дебют за Ботев
Ботев (Пд) разгроми Марица с 3:0 в първата си контрола от началото на зимната подготовка, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Спарингът се игра на базата на "канарчетата" в Коматево, като всичките попадения паднаха след почивката.

С два гола за жълто-черните се отличи новото бразилско попълнение Диого Кампос (47, 57), а веднъж се разписа младокът Милко Георгиев (64).

За Марица пък дебют направи първият бразилец в дългогодишната история на клуба Габриел Афонсо. Централният защитник е брат на нападателя на Ботев Густаво Афонсо, който също започна мача.

За кършиякалии това бе четвърта проверка от началото на подготовката им.

Треньорът на Ботев Николай Киров даде шанс за изява на почти всички свои състезатели, като проверката пропуснаха единствено Дуде Ндонгала и Тони Тасев, както и юношата Здравко Жилов.

Целият двубой протече при превес на "канарчетата", но преди почивката попадения не паднаха. Тежките от солидните натоварвания крака и липсата на свежест бяха основната причина "жълто-черните" да не успеят да разпечатат вратата на своите гости през първото полувреме, в което с пропуски се отличиха бразилците Густаво Афонсо и Диого Кампос, който преди почивката действаше по левия фланг.

Ботев откри още в началото на второто полувреме след грешка на вратаря на Марица Димитър Грабчев, който сбърка в опита си да подаде на съотборник. Топката бе пресечена от Станислав Шопов, който пусна към Диого Кампос и бразилецът на празна врата вкара първия гол в срещата.

В 57-ата минута Диого вкара далеч по-майсторски, след отличен пас на Тодор Неделев и удар от движение в долния десен ъгъл за 2:0.

Крайното 3:0 оформи Милко Георгиев в 64-ата минута. Нападателят, който през есента игра като преотстъпен в Черноморец (Балчик), засече с глава центриране отдясно на Здравко Дерменов и фиксира класическия резултат.

В неделя жълто-черните заминават за подготвителен лагер в турската област Алания, където ще останат до 3 февруари. По време на престоя си в Турция Ботев ще изиграе 5 контролни срещи.

Ботев, първо полувреме: Даниел Кайзер - Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Емир Даутович, Лазар Марин - Алваро Юлиано, Серкан Юсеин, Густаво Афонсо - Кристиан Добрев, Диого Кампос, Стивън Петков

Второ полувреме: Иван Чворович - Цветомир Панов (Здравко Дерменов), Пламен Димов, Емир Даутович (Георги Купенов), Йордан Минев - Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола, Тодор Неделев - Станислав Шопов, Милко Георгиев, Диого Кампос (Иван Василев)

Марица: Кирил Акалски, Мирослав Пушкаров, Габриел Афонсо, Атанас Ташолов, Йордан Христов, Николай Колев, Борислав Караматев, Костадин Дяков, Петър Чалъков, Джунейт Яшар, Венцислав Гюзелев.

Главен съдия: Радослав Гидженов