Локо продължава да вършее в контролите - пета победа от 5 мача
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:11 / 02.02.2018Коментари (6)8910
©
Локомотив Пловдив продължи победния си ход в контролите през 2018 година. Черно-белите удариха чешкия първодивизионен Баник (Острава) с 1:0 във втората си проверка в Турция.

Единственото попадение всъщност бе автогол на защитник на Баник. Така момчетата на Бруно Акрапович имат вече 5 успеха в 5 контроли от началото на предсезонната си подготовка.

В 14-ата минута футболист на чехите напредна през центъра и шутира от 25 метра, но в напречната греда. Вратарят на "смърфовете" Илко Пиргов не мръдна и само изгледа траекторията на топката.

В 17-ата минута Локо поведе в резултата. Това стана след бърз пробив на Димо Бакалов по лявото крило. Последва остро центриране по земя, при което защитникът на Баник Иржи Флейма засече неспокосано топката в собствената си мрежа за 1:0.

Малко след това Анте Аралица свали с глава към Веселин Марчев, който опита бомбен диагонален шут с десния крак, но топката профуча покрай гредата в аут.

В 65-ата минута Муса Мохамед центрира остро от десния фланг към малкия пеналт, където Димо Бакалов бе оставен сам, но не успя да засече топката.

Пет минути преди края футболист на Баник получи директен червен картон, след като удари без топка Ивайло Марков.

Илко Пиргов, Мохамед Муса (67- Архан Исуф), Димитър Везалов (74- Ивайло Марков), Асен Георгиев, Димитър Велковски, Парвиз Умарбаев (46- Ванчо Траянов), Игор Банович (46- Елитон Торета), Димо Бакалов (82- Димитър Законов), Веселин Марчев (62- Янко Ангелов), Абделхаким Буна (46- Симеон Райков), Анте Аралица (63- Филип Михалевич).