Най-после! Локо с първа победа при Акрапович, тимът вече е в Топ 7
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:21 / 18.02.2018Коментари (21)11638
Димо Бакалов вкара първия гол за Локо за 2018 година
Локомотив Пловдив победи Пирин с 1:0 пред празните трибуни на Лаута, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Димо Бакалов (29) бе точен за домакините. Последните 10 минути Локо доигра двубоя с човек по-малко заради изгонването на Абделхаким Буна, който си изпроси по безумен начин втори жълт картон.

По този начин "смърфовете" прекъснаха черната си серия от 6 поредни мача без победа, откакто Бруно Акрапович пое тима.

Освен това успехът изстреля пловдивчани на 7-о място във временното класиране с актив от 26 точки. Пирин пък остана на 12-о място с 19 точки.

В ложата на Лаута бе националният селекционер Петър Хубчев с помощника си Левон Апкарян.

Първото по-сериозно положение в мача бе чак в 26-ата минута, когато черно-белите получиха право да изпълнят корнер. След центрирането Димитър Везалов засече топката, но тя мина високо над напречната греда.

Три минути по-късно обаче Локо откри резултата. Това стана след перфектна триходова комбинация. Анте Аралица овладя топката и изведе Веселин Марчев отдясно в наказателното поле на благоевградчани. Капитанът напредна и центрира към малкия пеналт, където Димо Бакалов засече с крак за 1:0.

В 60-ата минута наставникът на Локо Бруно Акрапович трябваше да прави принудителна смяна. Асен Георгиев получи контузия и така на терена се появи нигерийският национал Стивън Езе, който записа официален дебют с черно-бялата фланелка.

Локо (Пд): Илко Пиргов, Муса Мохамед, Димитър Везалов, Асен Георгиев (60- Стивън Езе), Димитър Велковски, Парвиз Умарбаев (79- Янко Ангелов), Игор Банович, Димо Бакалов (88- Филип Михалевич), Абделхаким Буна, Веселин Марчев, Анте Аралица.

Пирин: Георги Георгиев, Румен Сандев, Александър Башлиев, Тодор Паланков, Конър Хендерсън, Юлиян Попев, Димитър Благов (66- Аймен Суда), Анти Рениа, Костадин Ничев, Радослав Кирилов, Флорент Боджажд.