Спортните новини: Днес (12) | Вчера (28)
Кузманов стигна с лекота четвъртфинал в Анталия
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:38 / 22.02.2018Коментари (0)3952
© БФТ
Пловдивчанинът Димитър Кузманов - Мико се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Поставеният под № 4 състезател на ТК Локомотив Пловдив се наложи с 6:1, 6:4 над Омар Джакалоне от Италия за 1 час и 13 минути игра.

Мико поведе с 3:0 и затвори първата част с 6:1 за 25 минути. Във втория сет Кузманов направи пробив в петия гейм за 3:2. До края на мача нашето момче не допусна брейк и спечели с 6:4.

Националът на България сервира много стабилно и не допусна да бъде пробит нито веднъж.

Вчера Кузманов победи със 7:5, 4:6, 6:3 Марко Миладинович от Сърбия за 2 часа и 40 минути.

В спор за място на полуфиналите Кузманов ще играе срещу Колин Алтамирано от САЩ. За класирането си на четвъртфинал пловдивчанинът заработи 2 точки за световната ранглиста.

От началото на годината Кузманов спечели една титла и едно второ място на други турнири в Анталия.