Спортните новини: Днес (0) | Вчера (21)
Джудо клуб "Аякс" (Куклен) със забележителен дебют в държавното първенство
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:59 / 26.02.2018Коментари (0)3038
София бе домакин на Държавния личен шампионат за момчета и момичета, организиран от Българската федерация по джудо. Той се проведе в зала "Универсиада".

В турнира взеха участие около 420 състезатели, представители на около 60 клуба от страната, практикуващи джудо.

От клуб "АЯКС" (Куклен) участваха общо осем състезатели в различни категории, като всички достигнаха призови места:

Мария Горева се класира на второ място в категория до 52 кг, Александра Кралева е на 3-о място в категория до 44 кг. и Авеста Чростани  завърши на 3-о място в категория до 48 кг. при момичетата.

В категория 50 кг - момчета, при силна конкуренция Иван Арнаудов достойно се пребори с противниците и зае 5 място в нея. Другите възпитаници на клуба Николай Кузмов и Мартин Стойчев в категория +60 кг се справиха страхотно с противниците си и заеха съответно 7-о и 9-о място в класирането.

Състезателят Петър Терзиев в категория до 42 кг също се представи чудесно, въпреки че не завоюва медал.

Джудо клуб "АЯКС" град Куклен е млад клуб и действа от около една година на територията на общината. Това е огромен успех за усилията на състезателите и треньорите Лъчезар Харалампиев и Орлин Русев.

Децата за толкова кратко време са натрупали умения, които да ги правят конкурентноспособни в такива големи спортни форуми.

Треньорите не скриха огромната си радост от поредните завоювани отличия. Състезателите тренираха цяла зима, за да са в добра спортна форма на това състезание. Тяхната подготовка се пренесе и на зимен лагер в град Сандански, където да се усъвършенстват и да покажат спортните си умения по най-добрия начин.

Всички тези усилия дават резултат и успехите не закъсняват. Те продължават своята всекидневна работа, защото предстоят нови предизвикателства - участие в международни турнири в България и чужбина. Календарът с предстоящи състезания е пълен, а след такъв дебют надеждите за нови спортни върхове са все по-големи.

"Състезанието беше много силно и всички бяха добре подготвени. Представянето на всички състезатели от клуба беше отлично. Много сме щастливи от успеха им. Той е свързан с много усилия, много труд, много себеотдаване и разбира се, с талант", коментира треньорът Лъчезар Харалампиев.

Клуб "АЯКС" гр.Куклен благодари на малките джудисти и техните родители за подкрепата и им пожелава здраве и още много успехи в личен и професионален план.