Атракция! Ботев с обрат от 0:2 до 4:2 за ЧРД!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:19 / 12.03.2018Коментари (46)24852
Ботев постигна впечатляващ обрат от 0:2 до 4:2 срещу Верея в мач от 25-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора. Двубоят съвпадна със 106-ия рожден ден на "жълто-черния" клуб.

Дебютиралият за Верея Венцислав Христов (8, 18) вкара две бързи попадения, а Жоао Пауло (37), Диого Кампос (47), Тодор Неделев (72) и Стивън Петков (81) се разписаха за "канарчетата". За успеха допринесе и твърде неорентираният вратар на домакините Пламен Колев, който носи вина поне за за две от попаденията.

По този начин Ботев запази 5-ото си място във временното класиране, но вече има актив от 39 точки.

Верея поведе още в 8-ата минута след колективна грешка в отбраната на пловдивчани. Здравко Илиев хвърли тъч и топката отиде към Венцислав Христов, който с диагонален шут я прати в мрежата - 1:0.

Десет минути по-късно домакините удвоиха. Георги Андонов проби по дясното крило и центрира в пеналта, където Венцислав Христов бе оставен непокрит и засече с глава за 2:0.

В 37-ата минута "канарите" се върнаха в мача с красив гол на Жоао Пауло, който дойде не без помощта на вратаря на Верея Пламен Колев. Бразилецът пробва късмета си и изстреля бомба от близо 40 метра, която свари неподготвен разсеяния страж на старозагорци - 2:1.

Ботев стигна до равенство в резултата още при първата си атака след почивката. Жоао Пауло напредна по левия фланг и центрира пред противниковата врата, където сънародникът му Диого Кампос засече с глава за 2:2.

В 72-ата минута жълто-черните стигнаха до пълен обрат в резултата. Това стана след изстрел от фаул на Тодор Неделев. Халфът шутира с левия крак от около 25 метра, като топката бе насочена почти в центъра на вратата, но въпреки това тя се оказа невъзможна за вратаря Пламен Колев - 2:3.

Десет минути по-късно "канарчетата" затвърдиха успеха си с ново попадение. Лазар Марин атакува в лявата зона и центрира по земя към Стивън Петков, който необезпокояван от малкия пеналт шутира в мрежата за 2:4 пред слисания поглед на вратаря на Верея, който дори не се опита да пресече подаването на метър и половина пред себе си.

Иван ЧворовичДимитър Пиргов (46- Радослав Терзиев), Йордан МиневПламен ДимовЛазар Марин, Густаво Афонсо (46- Стивън Петков), Тодор НеделевЛъчезар БалтановСеркан ЮсеинЖоао ПаулоДиого Кампос (77- Дуде Ндонгала).