Спортните новини: Днес (19) | Вчера (18)
Браво! Марица на финал за титлата!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:17 / 16.03.2018Коментари (0)4441
©
Марица (Пловдив) се класира за финалния плейоф в женската Национална волейболна лига! Настоящите шампионки затвориха полуфиналната си серия с Берое (Стара Загора) при 2:0 победи и следващата седмица ще се изправят за пореден път срещу Левски (София) в последна битка за шампионската титла на България. При гостуването си в Града на липите тази вечер момичетата на Иван Петков изковаха 14-ата си поредна победа от началото на сезона в НВЛ – 3:1 (24:26, 25:21, 25:13, 25:22)* след 102 минути игра пред близо 250 зрители в зала Иван Вазов, сред които и вярната агитка на Марица.

Гостенките успяха да стопят голямото изоставане в резултата, което допуснаха в началото на първия гейм, но така и не успяха да наложат траен превес. Драматичният епилог на гейма бе украсен с няколко дълги и зрелищни разигравания, в които домакините показаха по-здрави нерви, най-вече в защита, и при втория си геймбол взеха частта с 26:24. Вторият гейм също бе много оспорван. Малко преди края два поредни аса на Нася Димитрова дадоха ценно предимство на Жълто-сините, което те успяха да удържат до края – 25:21.

Берое продължи да се бори, но след като домакините поведоха с 10:6 в третия гейм, влязлата като резерва Мария Данчева се оказа златния коз на Марица. Фантастично играещият диагонал на пловдивчанки направи цели осем точки от трите елемента и почти еднолично се разправи със старозагорки за крайното 25:13. След като допуснаха противникът да поведе със 7:1 в четвъртата част, маричанки отново се поставиха в ролята на догонващ. Равенството бе възстановено при 15:15, след което тандемът Лора Китипова – Нася Димитрова пое нещата в свои ръце и даде солиден аванс на своя тим. Десислава Николова пое отговорността да отбележи последната точка в мача и заби неспасяемо по острия диагонал за 25:22.

Топреализатор на мача стана Веселина Григорова с 16 точки за Берое. Най-резултатна за победителките беше НасяДимитрова с 15.

В другия полуфинал Левски също се наложи с 2:0 победи над съгражданките си от ЦСКА (София), след като спечели и втория мач от плейофа между тях с 3:1 (25:14, 18:25, 26:24, 26:24) като гост в зала Васил Симов.

Първият мач от финалната серия между Марица и Левски е на 22 март в зала Пловдивски университет. Следва втори мач в софийската зала Люлин на 25 март. В случай на разменени победи, шампионът на България за 2018 година ще бъде решен в трети мач на 28 март отново в Пловдив. Всички срещи от този плейоф са с начален час 18:30 б.в.