Има напредък! Този път Локо не загуби от Септември
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:10 / 09.04.2018Коментари (4)6189
©
Локомотив Пловдив и Септември завършиха 0:0 в мач от 28-ия кръг на Първа лига, който се игра на националния стадион "Васил Левски“.

Така черно-белите вече са с актив от 33 точки на второто място в Група Б на втората осмица. Това беше мач №14 на Бруно Акрапович като треньор на "смърфовете", а активът на босненеца вече е 2 победи, 7 равенства и 5 загуби. Преди месец двата тима пак се срещнаха в столицата, като тогава Локо отстъпи с 1:3.

Първото положение за Локо дойде в 13-ата минута, когато силно изритване на топката от Илко Пиргов изненада отбраната на Септември и Веселин Марчев се озова сам срещу Янко Георгиев, но вратарят на домакините го изпревари и изби. При следващата атака на черно-белите Димо Бакалов овладя на границата на пеналта и отправи силен удар, но над гредата в аут.

Две минути след това Муса центрира към малкото наказателно поле, където на Димо Бакалов не му достигнаха сантиметри, за да засече топката в опразнената мрежа.

В 37-ата минута отново Димо Бакалов бе близо до откриване на резултата, но пропусна. Голмайсторът на Локо бе изведен от Елитон и можеше да потърси свой съотборник в ляво и в дясно, но предпочете да шутира и топката мина на педя покрай гредата в аут.

Най-чистата ситуация за "смърфовете" бе в 41-ата минута. Бразилецът Елитон подаде към Анте Аралица, който преодоля по много атрактивен начин Васил Добрев, след което се озова сам срещу Янко Георгиев и шутира от въздуха, но право в тялото на вратаря.

След почивката футболистите на Септември изпуснаха две чисти ситуации чрез Мартин Тошев и Асен Чандъров. В 57-ата минута обаче Анте Аралица финтира бранител на домакините и остана сам срещу вратаря, но отново Янко Георгиев спаси.

До края на мача имаше само едно чисто положение, което бе пропуснато от Борис Галчев.

Илко Пиргов, Муса Мохамед, Юрица Булят, Димитър Везалов, Димитър Велковски, Игор Банович, Елитон Торета (68- Янко Ангелов), Димо Бакалов, Веселин Марчев (78- Абделхаким Буна), Парвиз Умарбаев (89- Филип Михалевич), Анте Аралица.