Спортните новини: Днес (26) | Вчера (28)
Академик само на една победа от историята!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 23:05 / 28.04.2018Коментари (0)3755
© НБЛ
Пловдивският Академик е само на една победа от историческо класиране за полуфиналите на Националната баскетболна лига. В първия мач от четвъртфиналния плейоф възпитаниците на треньора Асен Николов победиха гостуващия Ямбол с 94:75 /22:15, 27:19, 28:21, 17:20/.

Втората среща е в понеделник от 18 часа в Ямбол. Ако се стигне до трети двубой, той ще бъде в сряда от 18.30 часа в комплекс СИ²ЛА в Пловдив. Академик направи поредния си силен мач, контролираше срещата от началото до самия край и зарадва публиката с много атрактивен баскетбол.

Мачът започна равностойно, но и с доста пропуски на двата отбора, а домакините не успяваха да се откъснат с повече от 5 токи. Чак в последните 2 минути добри изяви на Митко Димитров помогнаха на Академик да вземе по-чувствителен аванс от 7 точки.

През втората четвърт мачът се отвори, а още до средата и студентите удвои преднината си. В тези минути Секулов се отличи с няколко зрелищни откраднати топки, Бачев и Маравич показаха отлично взаимодействие в атака, а Груев направи два атрактивни пробива под коша.

След почивката домакините продължиха да контролират мача със солидна защита, раздвижена игра в нападение и точна далечна стрелба. Още до средата на третата четвърт авансът набъбна на 20 точки, а Айзея Юмипиг сложи още 2 точки отгоре със зрелищен пробив под коша със сирената.

В последната четвърт пловдивчани просто поддържаха преднината си и без проблеми затвориха мача, а старши треньорът Асен Николов пусна състезатели, които по-рядко влизат в игра. Атрактивните изпълнения на домакините обаче не спряха до самия край.

Никола Маравич бе най-добър за победителите с 19 точки и 7 борби, Митко Димитров добави 17 точки, Мартин Дурчев – 16. Станислав Говедаров вкара 20 точки за гостите, Алън Арнет добави 16, Стойо Чолаков – 10.