Еуфория! Ботев стана шампион след бой над ЦСКА-София
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:15 / 12.05.2018Коментари (2)10172
©
Ботев спечели Елитната юношеска група до 17 години! В среща от 27-ия кръг "канарчетата" се наложиха с 3:1 над ЦСКА-София и три кръга преди края са недостижими на върха.

Дербито се игра на централния терен в Коматево.

"Канарчетата" откриха резултата в 13-ата минута след невероятно меле пред вратата на "червените". След серия от удари Емил Колев се оказа най-съобразителен и с глава прати топката във вратата за 1:0.

В 16-ата минута капитанът Габриел Земярски разтресе напречната греда с мощен удар от фаул от 25 метра.

Натискът на жълто-черните даде нужния резултат в 33-ата минута. Кристиан Добрев се разходи между двама защитници и с удар от средна дистанция матира вратаря за 2:0.

В 48-ата минута интригата бе убита. Крис Добрев направи великолепен рейд и с удар от 20 метра прати топката в мрежата за 3:0.

В последната минута на двубоя играч на ЦСКА-София отправи много добре насочен удар от 20 метра, който бе избит отлично от Милко Баданов. При последвалия корнер обаче "жълто-черната" отбрана заспа и Мартин Смоленски отблизо отбеляза почетния гол за гостите.

След последния съдийски сигнал настана истинска "жълто-черна" еуфория, а пловдивските шампиони празнуваха с феновете по трибуните. В класирането "канарчетата" оставиха зад гърба си Левски, ЦСКА-София и Лудогорец, които в кръговете до края ще се хвърлят в битка за второто място.