Спортните новини: Днес (19) | Вчера (18)
Вдъхновена България показа истинското си лице и разби Канада!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 23:34 / 16.06.2018Коментари (1)4825
©
Мъжкият национален отбор на България изигра най-силния си мач във Волейболната лига на нациите и постигна невероятна победа над Канада!

Пред страхотните фенове в Двореца на културата и спорта във Варна, тимът ни показа истинското си лице и се наложи над бронзовите медалисти от последното издание на Световната лига с 3-0 (25-22, 25-19, 29-27) гейма!

"Българските Лъвове“ намериха началния си удар, с който разколебаха канадското посрещане, а в близост до мрежата блокадата започна да носи точка след точка.

Най-интригуващ се оказа третият гейм, в който волейболистите ни демонстрираха непримиримия си характер и отразиха 4 точки за спечелване на частта за "Кленовите Листа“. Ключова роля за обрата в заключителните минути имаше капитанът Виктор Йосифов, който на два пъти заби топката в противниковото поле с по-неудобната си лява ръка.

Йосифов приключи мача с 14 точки, а топреализатор стана Боян Йорданов! Опитният диагонал изигра феноменален двубой и завърши с 21 точки! За гостите Греъм Виграс отбеляза 16.

Така България прекъсна серията си от 3 поредни загуби и постигна своя четвърти успех в най-комерсиалната волейболна надпревара. За Канада поражението е под номер 5 и едва второ с 0-3.

В неделя от 15:30 ч. е сблъсъкът Франция – Канада, а отново от 18:30 ч. е битката България – Бразилия.

0

Много ценна победа, защото е без някои от ключовите играчи в отбора. Така момчетата с тази победа ще си повярват, че могат много повече. Браво!