Играчи на проби бележат за Локо при загуба от Струмска слава
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:47 / 01.07.2018Коментари (4)7505
© ПФК Локо Пд
Локомотив Пловдив загуби от втородивизионния Струмска слава (Радомир) с 2:3 във втората си контрола от началото на подготовката. Мачът се игра на високопланинската база в село Говедарци, а черно-белите имаха преднина от 1:0 до почивката.

Неофициален дебют за "смърфовете" направи хърватският защитник Йосип Томашевич, а за пловдивчани се разписаха нападателите Иван Църнов и Вилим Посинкович, които от 2 седмици са на пробен период в отбора.

Plovdiv24.bg припомня на своите читатели, че при първата си проверка черно-белите разгромиха съгражданите си от Марица със 7:2.

Първи до голово положение стигнаха футболистите от Радомир в 15-ата минута, но вратарят Мартин Луков се намеси добре и спаси опасен удар.

В 27-ата минута след центриране от корнер Димитър Везалов засече топката, но не успя да я прати в мрежата. Последва нов ъглов удар, при който топката попадна в Умарбаев. Той стреля, но отново без успех.

Така се стигна до 31-ата минута, когато Локо откри резултата. Игор Банович направи рейд, който завърши с подаване към Иван Църнов. Нападателят, който все още кара проби, стреля точно за 1:0.

Две минути след това "смърфовете" бяха много близо до второ попадение. Бирсент Карагарен получи пас по десния фланг, след което насочи топката по по земя към наказателното поле. Там Иван Църнов засече, но ударът му мина над напречната греда в аут.

В 51-ата минута Струмска слава изравни резултата. Това стана след контраатака, при която нападател на "червените" напредна и стреля в долния десен ъгъл на Мартин Луков за 1:1.

В 60-ата минута футболистите на Струмска слава стигнаха до пълен обрат в резултата. При разиграване от ляво на атаката играч в червен екип бе изведен на добра позиция и не сгреши за 1:2.

В 69-ата минута Вилим Посинкович с изстрел от границата на наказателното поле разстресе страничната греда.

Шест минути преди края Локо все пак успя да изравни резултата. Симеон Райков центрира от корнер, при което настъпи разбъркване в наказателното поле. Там обаче най-съобразителен се оказа Вилим Посинкович, който стреля за 2:2.

В последната минута обаче Струмска слава вкара нов гол за крайното 2:3.

Мартин Луков, Искандар Джалилов, Димитър Везалов, Йосип Томашевич, Игор Банович (46- Симеон Райков), Парвиз Умарбаев (52 - Уирис Густаво), Елитон Жуниор (64- Димитър Законов), Иван Църнов (53- Мустафа Абдулахи), Абделхаким Буна, Бирсент Карагарен (62- Вилим Посинкович), Филип Михалевич (53- Анте Аралица).