Спортните новини: Днес (23) | Вчера (24)
България почна с победа Евро 2018, пловдивчанин се отчете с гол
Автор: Екип Plovdiv24.bg 23:11 / 13.08.2018Коментари (0)4351
©
България стартира с успех участието си на Европейското първенство по минифутбол в Киев, Украйна. В първия си мач от Група “С" националният ни отбор се наложи с 3:2 над тима на Република Ирландия.

Двубоят на “Хидропарк Арена", който се проведе пред погледите на зрители от българската общност в Украйна, започна силно за нашите представители. Още в осмата минута те поведоха чрез Димитър Александров - Меси, а в края на първото полувреме пловдивчанинът Веселин Филипов удвои преднината на “лъвовоте". Доминацията на българите продължи и след почивката и две минути след подновяването на играта Добрин Михайлов - Добата направи резултата класически. Ирландците успяха да върнат две попадения в последните минути на двубоя, но нямаха сили за повече и трите точки останаха за България.

В другия двубой от група C Албания загуби от Босна и Херцеговина с 2:4, въпреки че в края на първото полувреме водеше с 2:1. Така драконите със шест точки повеждат еднолично в класирането след втория кръг, следвани от трикольорите и Казахстан с по три.

Следващата среща на националите ни е във вторник от 18:00 ч. срещу Босна и Херцеговина, а преди нас в 16:00ч. играят тимовете на европейския шампион от 2016-а година Казахстан и Република Ирландия. Албания почива третия кръг.

Всички мачове на представителния ни отбор от Шампионата на Стария континент ще бъдат излъчени на живо по БНТ HD.

Ето и програмата: 14.08.(вторник) 18:00 ч. България - Босна и Херцеговина; 15.08.(сряда) 17:00 ч. България - Казахстан; 16.08.(четвъртък) 16:00 ч. България - Албания.