Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:18 / 29.08.2018Коментари (0)2973
©
Юношеският отбор на Локомотив (Пловдив) U17 завърши наравно 1:1 с Левски (София) в зрелищен мач на Лаута. "Сините" успяха да поведат в 20-ата минута, но Илия Смилянов от дузпа донесе точката за "черно-белите". Срещата от първия кръг на Елитната група се състоя на изкуствения терен.

Футболистите на Кириякос Георгиу започнаха по-активно срещата. Още в 8-ата минута Локомотив можеше да открие резултата. Петър Петров с глава засече центриране от корнер, стражът на гостите изби, а при добавката топката мина над вратата.

В 15-ата минута Левски организира опасна контраатака, но до гол не се стигна. В средата на първата част столичани реализираха. Играч на гостите проби от ляво, подаде на задна греда, където Мартин Петков вкара за 0:1. Последваха удари от дистанция за Локомотив, но вратарят на Левски се справи.

В 58-ата минута топовен изстрел на Петър Петров мина над целта. Столичани отговориха с опасна атака, завършила с шут покрай вратата на Томов. В 83-ата минута Локомотив стигна до дузпа. Ангел Табаков нахлу в наказателното поле и бе съборен от защитник в синьо. Съдията отсъди наказателен удар, а зад топката застана Илия Смилянов. Капитанът на "черно-белите" хладнокръвно вкара за 1:1.

В последните минути играта стана много динамична, а положенията пред двете врати се редяха едно след друго. В крайна сметка двата тима поделиха точките след здрав мач.

Следващият кръг Локомотив гостува на Сокол (Марково). Възпитаниците на Кириякос Георгиу се изправят срещу "соколите" на 9 септември от 17:00 часа.

Съставът на Локомотив: Кристиан Томов, Христо Русков, Ставри Юмерски, Петър Петров, Ангел Табаков, Илия Смилянов (89' Иван Колев), Даниел Димитров, Атанас Манов (55' Божидар Зелямов), Янко Неданов (70' Димитър Казаков), Янис Дерменджиев (50' Георги Мавродиев), Николай Борисов

Репортаж от мача вижте в прикачения файл!