Марица изпусна "розите", но записа рекорд в Трета лига
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:43 / 08.09.2018Коментари (0)3395
© ФК Марица
Марица и Розова долина завършиха 0:0 в мач от 5-ия кръг от първенството в Трета лига - Югоизточна група, който се игра на стадион “Севтополис" в Казанлък. Преди двубоя двата отбора излязоха със специални фланелки с лика на Емил Рачев, почитайки паметта на талантливия футболист на домакините, който почина внезапно. Мачът бе прекъснат в 7-та минута в негова памет.

Първата част бе равностойна, като двата тима предложиха интересна игра, но реферът Тютюнджан, който ръководи второ поредно гостуване на Марица, накъса играта с отсъждания на нарушения.

През втората част Марица имаше превес и създаде няколко добри ситуации. На два пъти Величко Величков - Крауч стреля опасно с глава, след корнери, но първия път вратарят на домакините Маринов спаси, а вторият удар излезе в аут.

В 85-ата минута Запрян Запрянов се измъкна зад защитата, но бе съборен с тяло, а съдията отсъди фаул в нападение и опасността пред вратата на домакините бе ликвидирана.

Тодор Тимонов - Лимона също имаше шанс да реализира. Той отправи силен, плътен удар от около 20-25 метра, но топката премина на сантиметри от целта.

Така Марица продължава без загуба и освен това е единственият отбор в групата, който няма допуснат гол вече 450 минути. Пловдивчани заемат 4-ата позиция с 11 точки, а водач е Нефтохимик с 15.

В следващия кръг “жълто-сините" приемат Садово на стадион “Марица", а двубоят е в събота, 15 септември, от 17 часа. Всеки зрител, посетил мача, ще получи актуален календар на представителния тим, обявиха от пресслужбата на Марица.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Николай Димитров, Атанас Савов, Даниел Спасов, Костадин Дяков - капитан, Христо Янчев, Лъчезар Ангелов (Георги Георгиев), Запрян Запрянов (Александър Праматаров), Айкут Янъков (Пламен Табаков), Тодор Тимонов. Треньор: Борислав Караматев

РОЗОВА ДОЛИНА: Петър Маринов, Петко Георгиев, Димитър Вакавлиев-капитан, Милен Христов, Даниел Иванов, Ахмед Фаиков, Николай Стоичков, Атанас Апостолов - играещ старши треньор, Пламен Колев, Николай Георгиев, Владислав Калайджиев.