Спортните новини: Днес (11) | Вчера (19)
ВИДЕО и СНИМКИ: Локо удари Ботев с 3:0 при ветераните
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:51 / 27.09.2018Коментари (3)10171
Желимир Теркеш (вляво) отбеляза третия гол в дербито срещу Ботев
Локомотив разгроми Ботев с класическото 3:0 в мач от първия кръг на областния етап на държавното първенство по футбол за ветерани, който се игра на Лаута, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Всичките попадения в дербито паднаха през второто полувреме и бяха отбелязани от Явор Въндев, Христо Телкийски и помощник-треньора на представителния тим Желимир Теркеш.

По този начин Ботев приключва участието си в надпреварата, а в следващия етап на 11 октомври Локомотив ще се изправи срещу отбора на Левски (Карлово).

Първото полувреме започна с натиск на далеч по-опитния тим на Локомотив. Добри шансове за гол се откриха пред Здравко Лазаров, Ванчо Траянов и Желимир Теркеш, но стражът на гостите показа рефклекс и успя да се намеси при всичките ситуации.

В началните минути на втората част "черно-белите" ветерани откриха резултата. Точен бе Явор Въндев с глава. Само след дест минути Локо удвои чрез Христо Телкийски. Крайното 3:0 оформи помощник треньорът в щаба на Бруно Акрапович - Желимир Теркеш.

В състава на Локомотив имаше шестима шампиони на България от 2004 година - Александър Тунчев, Велко Христев, Роберт Петров, Ванчо Траянов, Красимир Димитров и Явор Въндев. "Звездния" тим на домакините допълваха още двама футболисти, носили дълго време капитанската лента на представителния тим - Георги Мечечиев и Здравко Лазаров.