Спортните новини: Днес (10) | Вчера (19)
Мико хвърли голямата бомба в Барселона след впечатляващ обрат
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:30 / 09.10.2018Коментари (0)2085
©
Най-добрият пловдивски тенисист в момента Димитър Кузманов - Мико се класира за втория кръг на турнира на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Барселона (Испания) с награден фонд 43 000 евро и гостоприемство. Националът за Купа "Дейвис" направи обрат и се наложи с 2:6, 6:2, 6:2 над 33-годишния испанец Даниел Химено Травер.

Съперникът на нашето момче е №167 в световната ранглиста, а двубоят продължи 1 час и 41 минути.

В първия сет Кузманов допусна три пробива и отстъпи с 2:6. Във втората част Мико спечели пет поредни гейма от 1:2 до 6:2. В третата решителна част пловдивчанинът отново направи серия от пет поредни спечелени гейма за 5:1.

С победата си Мико заработи 6 точки за световната ранглиста. Във втория кръг Кузманов ще играе срещу №174 в света Педро Мартинес от Испания. При успех актувът му от Барселона ще нарастне на 15 точки.

В сряда Димитър Кузманов игре мача си от турнира по двойки. С партьора си от Сърбия Млиян Зекич се изправят срещу италианците Алесандро Джианеси и Андреа Пелегрино. Срещата е не по-рано от 15.30 часа.