Спортните новини: Днес (0) | Вчера (19)
Пълдин с нова победа в женското футболно първенство
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:14 / 15.10.2018Коментари (0)3911
©
Пловдивският ЖФК Пълдин постигна втора победа в женското футболно първенство на България. В мач от 3-ия кръг възпитаничките на треньора Ангел Славов се наложиха с 3:1 като домакини на Севлиево Лейдис.

Кръстина Иванова откри резултата в 14-ата минута след изстрел от десетина метра. Топката първоначално срещна напречната греда, но при добавката Иванова бе точна за 1:0.

Гостенките изравниха в 35-ата минута, но радостта им бе кратка, тъй като 3 минути по-късно Пълдин отново излезе напред в резултата.

Пловдивчанки получиха дузпа след поваляне в наказателното поле на Александра Янева. Потърпевшата застана зад топката и реализира от бялата точка за 2:1.

Малко след почивката след грешка в защитата на Севлиево Лейдис Янева изскочи сама срещу вратарката, но пропусна. Все пак в 58-ата минута при една контраатака Михаела Арабаджиева оформи крайното 3.1.

Така ЖФК Пълдин има вече актив от 6 точки и заема 5-о място във временното класиране. Другият пловдивски отбор - ФК Енко, загуби от НСА с 1:2 в Пловдив и е с 3 точки на 7-ма позиция. НСА е лидер с 9 точки от 9 възможни.