Спортните новини: Днес (17) | Вчера (24)
За четвърти пореден път ветераните на Локо шампиони в областта
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:23 / 19.10.2018Коментари (0)2828
©
Ветераните на Локомотив (Пловдив) станаха за пореден път областни шампиони! "Черно-белите" победиха Марица (Пловдив) с 1:0 във финала на местно ниво от държавното първенство за ветерани. Единственото попадение бе дело на помощник треньора на представителния тим Желимир Теркеш през втората част на двубоя.

Така ветераните на Локомотив станаха областни шампиони за четвърти пореден път! По пътя към финала възпитаниците на Ганчо Пеев елиминираха последователно Ботев (Пловдив), Левски (Карлово) и Марица (Пловдив).

Срещата на помощния естествен терен на Лаута започна равностойно. В 14-ата минута Локомотив остана с човек по-малко, след като Иво Костадинов бе изгонен с директен червен картон заради нарушение. В следващите минути Марица владееше инициативата, но "черно-белите" изравниха играта, като в края на полувремето организираха редица атаки.

В 28-ата минута Здравко Лазаров нацели страничната греда след пряк свободен удар. Секунди по-късно Красимир Димитров засече центриране от ляво, а вратарят на "маричани" изби в корнер. До края на полувремето Локомотив получи правото да изпълни още няколко пряк свободни, но до гол не се стигна.

В началото на втората част Здравко Лазаров засече с глава центриране от ляво, а стражът на гостите се намеси. В 45-ата минута и Марица остана с 10 души на терена. Играч на "жълто-сините" бе изгонен заради втори жълт картон.

В 56-ата минута Локомотив откри резултата! Желимир Теркеш реализира за 1:0 и донесе победата на "черно-белите".

С успеха Локомотив се класира за републиканската фаза на турнира, където ще мери сили с останалите областни първенци. По всяка вероятност следващият съперник на "смърфовете" ще е Хасково.