Марица с класика срещу Карнобат
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:18 / 11.11.2018Коментари (0)2655
© ФК Марица
Отборът на “Марица" записа класическа победа с 3:0 над гостуващия ОФК “Карнобат" в мач от 14-ия кръг в първенството на Трета лига - Югоизточна група. Двубоят на стадион “Марица" бе интересен и предложи хубав футбол и много голови положения, предимно пред вратата на гостите.

Тимът на ОФК “Карнобат", за разлика от много други отбори, не игра затворено, показа коректна игра и се бореше, за което заслужава поздравления.

В двубоя участие не взеха няколко контузени състезатели на “Марица", между които и капитанът Костадин Дяков, който вероятно ще пропусне оставащите мачове до края на есенния полусезон. Отново в ролята на нападател влезе Пламен Табаков.

Още в първата минута Христо Янчев изведе прекрасно Пламен Табаков сам срещу вратаря на гостите Роман Васенев. Табаков премина и стража, който го фаулира и бе отсъдена дузпа. Айкут Янъков изпълни наказателния удар и откри резултата - 1:0.

В 41-ата минута гостите стигнаха до най-опасният си удар. Капитанът Димитър Петров стреля добре, но неточно. Освен този удар “червено-черните" имаха и още два, но те също бяха неточни.

В 57-ата минута Тодор Тимонов центрира от корнер, а Васенев опита да улови в купа от играчи пред него. Най съобразителен при създалата се ситуация се оказа Величко Величков - Крауч, който удвои резултата.

В 62-та минута Ивайло Стойчев от гостите стреля много опасно, но неточно, покарй вратата.

В даденото двуминутно продължение, при контра на домакините, трима състезатели в жълто-син екип се озоваха срещу един в червено-черен. Топката бе пусната към Тодор Тимонов, който с техничен, прехвърлящ удар оформи крайното 3:0.

След изиграването на срещите от 14-ти кръг “Марица" заема 3-то място с 31 точки. Водач е “Нефтохимик" с 34, пред “Созопол" с 32. Четвърти е “Загорец" с 30, но и с мач по-малко. “Карнобат" се свлече до 16-то място с 12 точки.

До края на есенния полусезон остават 3 кръга, а в следващия “Марица" гостува на “Димитровград". Двубят е следващата събота, от 14:30 часа, на стадион “Миньор".

МАРИЦА - ОФК КАРНОБАТ 3:0 (Айкут Янъков 2’-дузпа; Величко Величков 57’; Тодор Тимонов 90+2)

МАРИЦА: Илия Николов, Николай Димитров - капитан (Йордан Пейчинов), Величко Величков, Атанас Савов (Даниел Спасов), Джунейт Узунов, Христо Янчев, Лъчезар Ангелов (Милен Танчев), Тодор Тимонов, Айкут Янъков, Пламен Табаков, Запрян Запрянов. Резерви: Горан Гръблев, Красимир Иванов, Александър Праматаров, Ерик Смилянов. Треньор: Борислав Караматев

ОФК КАРНОБАТ: Роман Васенев, Трендафил Момчилов, Милен Стоянов, Ясен Тузаков, Емил Димитров, Димитър Петров - капитан, Георги Калоянов (Ивайло Стойчев), Габриел Диманов, Стойко Колев, Стоян Калпаклиев (Станислав Славов), Михаил Палов (Иван Грингов). Резерви: Любомир Стефанов, Кирил Иванов, Христо Каймакански, Павел Парушев. Треньор: Георги Калоянов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Величко Величков (Марица); Роман Васенев, Трендафил Момчилов, Михаил Палов (Карнобат).

Съдийски състав: ГС: Павел Попов – Стара Загора, АС: Владимир Хубенов и Ариф Садула - Кърджали, 4-ти съдия: Владимир Недялков - Пловдив, Делегат: Цветан Гърдев - Пловдив