Спортните новини: Днес (19) | Вчера (19)
Марица ще трябва да почака още за първата си победа в Шампионска лига
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:53 / 21.11.2018Коментари (0)2369
©
Марица (Пловдив) загуби от френския Безие (Безие) с 0:3 (17:25, 12:25, 20:25) в първия мач от Група А на Шампионската лига, игран пред около 700 зрители в зала Пале де Спор в средиземноморския курорт Агд, и не успя да постигне така желаната първа българска победа в груповата фаза на елитната клубна надпревара.

В първия гейм изневери най-вече посрещането на българките, докато френският тим демонстрира много всеотдайна и ефективна игра на защита. Безие влезе в мача с 4:0, а по-късно със серия от шест поредни точки дръпна с 19:9. Американката Джаниса Джонсън увенча отличната си игра в гейма с успешна атака за последната точка – 25:17 за домакините.

Във втората част Марица удържа натиска на съперника само до 8:8. След това дойдоха многото непредизвикани грешки, които помогнаха на Безие да се отприщи за разгромното 25:12.

Опитите на треньора Иван Петков да намери конфигурацията, която да се справи по-ефикасно с трудно преодолимата противниковата защита, се оказаха неуспешни и в третия гейм. С помощта на четири аса, Безие отново наложи надмощие и стигна до осем мачбола. С позакъснял щурм, Марица спаси първите четири, но в крайна сметка с блокаут на Йейси Сото за 25:20 домакините затвориха мача с чиста победа.

Двете американки в Безие Джаниса Джонсън и Малина Терел станаха най-резултатни с по 14 точки. Най-резултатна за Марица в мача стана Таня Петкова с 10 точки.

В другата среща от Група А тази седмица, турският ВакъфБанк (Истанбул) посреща германския Алианц МТФ (Щутгарт) в четвъртък, 22 ноември, от 18:00 часа. В следващия си мач от групата пък Марица домакинства на световните шампионки от ВакъфБанк на 20 декември от 18:00 часа в зала Колодрума.