Спортните новини: Днес (20) | Вчера (19)
Най-успешният пловдивски пилот в мотоциклетизма стана №1 и в България
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:39 / 13.01.2019Коментари (0)3768
Най-успешният пловдивски пилот в мотоциклетизма на писта Васил Кичуков бе награден в София. Той получи купата за републикански шампион за 2018 година в клас formula 600. Точно преди 10 години по същото време Васил Кичуков бе удостоен с титлите вицеевропейски шампион и републикански шампион в Клас SP 125.

Оттогава той прави няколко опита да се върне на пистата и да покаже уменията си, но все безуспешни поради липсата на спонсори. Едва през 2018 година негови приятели се заемат да му осигурят нови гуми и консумативи за всяко едно състезание, за да може да се бори за титлата.

Моторът с марка СУЗУКИ, модел 600, с който той се състезава, е произведен през 2006 г. и не е от най-конкурентните мотори за спечелването на републиканския шампионат, но със своето огромно желание и силен дух Васил Кичуков успява да спечели титлата само с 5 участия от състоялите се 7 старта за сезона!

Като дебютант в този клас той успява да спечели първите 3 старта с призови места. Така Васил повежда в генералното класиране само с 3 точки пред неговия подгласник за титлата. В останалите 2 старта Кичуков продължава да трупа аванс пред своите опоненти и така той успя да донесе призовата награда в Пловдив!

За следващия сезон Васил Кичуков има намерение да участва в състезанията в по-горния клас formula 1000, но той самият признава, че това няма да бъде възможно без намесата на спонсори! Ще бъде много жалко за него да приключи кариерата си по този начин, защото той има възможността да покаже страхотни умения и в по-големия клас и да донесе титлата източноевропейски и държавен шампион в клас formula 1000 за 2019 година в Пловдив.