Локо отново не допусна гол, "новият Канте" вкара при дебюта си
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:20 / 20.01.2019Коментари (0)4676
Футболистите на Локомотив Пловдив постигнаха трета победа в зимната си подготовка. Възпитаниците на Бруно Акрапович спечелиха днес на "Лаута" контролата срещу втородивизионния Локомотив Горна Оряховица с 2:0.

Попаденията реализираха Ален Ожболт във втората минута и каращият проби сенегалски халф Мохамед Айдара малко преди почивката. И за двете попадения асистенцията бе на новото попълнение Момчил Цветанов, а още два гола през втората част бяха отменени заради засада.

Така черно-белите продължават серията си без допуснат гол в проверките през 2019 година. Преди това Локо разгроми юношите си с 8:0 и Марица с 4:0.

Oще в първата минута пловдивчани, които играха в тази среща с небесносини фланелки, поведоха в резултата. Ален Ожболт се разписа след атака от ляво. Гостите отговориха с опасен изстрел, отразен от Мартин Луков. В 13-та минута Бирсент Карагарен се оказа на добра позиция, но прати топката в аут. В 39-та минута Локомотив (Пловдив) удвои своята преднината. Момчил Цветанов бе изведен в наказателното поле на противника, пусна пас към Мохамед Айдара, който хладнокръвно отбеляза за 2:0.

През втората част Бруно Акрапович гласува доверие на различна единайсеторка. В 54-та минута фалцов прехвърлящ удар на Анте Аралица можеше да изненада стражът на Локомотив (Горна Оряховица), топката обаче излезна в аут. В 59-та минута Илко Пиргов трябваше да се намесва след центриране от фаул. В самият край на полувремето Асен Георгиев можеше да направи резултата класически. Защитникът стреля директно от пряк свободен, но вратарят на "червено-черните" се намеси.

Следващата проверка на Локомотив (Пловдив) е срещу Черноморец (Балчик) на 24 януари от 13:00 на Лаута.

Локомотив през първото полувреме: Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Димитър Везалов, Йосип Томашевич, Игор Банович, Мохамед Айдара (проби), Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Ален Ожболт

Локомотив през второто полувреме: Илко Пиргов, Мустафа Абдулахи, Лукас Масоеро, Асен Георгиев, Петър Рогозански (проби), Янко Ангелов, Парвизджон Умарбаев, Елитон Жуниор, Никола Марич (проби), Абделхаким Буна, Анте Аралица (Октай Юсеин, Филип Колев, Уирис Густаво).