Локо продължи победната си серия в контролите, Умарбаев с гол красавец
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:11 / 05.02.2019Коментари (2)4460
©
Локомотив (Пловдив) победи сръбския Спартак (Суботица) с класическото 3:0 в третата си контрола от подготвителния лагер в Турция. Срещата се игра на един от терените на спортен център "Фанатик" в Лара. Точни за пловдивчани бяха капитанът Димитър Илиев (35-дузпа), Парвиз Умарбаев (82) и Един Бахтич (85).

Така възпитаниците на Бруно Акрапович продължават без грешка в двубоите през 2019 година, като активът им вече е 6 победи и 1 равенство от общо 7 двубоя.

Локо успя да открие резултата при първата си опасна атака в мача. В 35-ата минута Анте Аралица изведе Димитър Илиев в наказателното поле, където защитник на Спартак фаулира капитана. Потърпевшият сам изпълни отсъдената дузпа, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

В 65-ата минута Бирсент Карагарен бе изведен по дясното крило. Напредна и центрира остро в наказателното поле, където Ален Ожболт засече с крак, но на педя от гредата в аут.

Пет минути по-късно Буна хвърли 30-метров пас, извеждайки Никола Марич сам срещу противниковия вратар. Нападателят бе фаулиран от защитник на Спартак, но вместо да отсъди фаул и червен картон, турският съдия даде знак играта да продължи.

В 82-ата минута "смърфовете" удвоиха преднината си. Парвиз Умарбаев овладя една топка и от над 30 метра шутира с левия крак, като я прати в горния ляв ъгъл на вратата на Спартак за 2:0.

В 85-ата минута Локо окончателно реши мача с трети гол. Отново Парвиз Умарбаев пробва силен далечен удар. Този път вратарят изби, но топката попадна в Един Бахтич, който при добавката финтира един бранител и я насочи в мрежата за 3:0.

Следващата проверка на Локомотив е срещу словашкия Сеница на 9 февруари.

Мартин Луков, Милош Петрович (84- Уирис Густаво), Стивън Езе, Димитър Везалов, Йосип Томашевич (84- Мустафа Абдулахи), Янко Ангелов (71- Парвиз Умарбаев), Игор Банович (63- Абделхаким Буна), Момчил Цветанов (58- Никола Марич), Вилим Посинкович (58- Бирсент Карагарен), Димитър Илиев (60- Един Бахтич), Анте Аралица (58- Ален Ожболт).