Футболист на Локо вкара на Шахтьор, бивш капитан на "смърфовете" също се разписа
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:28 / 15.02.2019Коментари (0)2900
©
С категорична победа приключи лагерът на втородивизионния Арда (Кж) в Турция. В последната си контрола играчите на треньора Стойчо Стоев победиха отбора на Шахтьор Донецк до 21 години с 5:3. Два гола вкара бившият капитан на Локо (Пд) Веселин Марчев. Веднъж се разписа и младокът Димитър Законов, който е собственост на Локо и играе под наем в тима от Кърджали.

Още в 4-ата минута Веселин Марчев засече много хубаво топката с глава и откри резултата. Отново Марчев можеше да се разпише, но ударът му бе париран от бранител на Шахтьор. В 19-ата минута новото попълнение на Арда Ивайло Найденов, който започна като титуляр от дясно в отбраната, успя да се разпише и направи резултата 2:0.

В 30-ата минута нападателят Веселин Марчев отново отбеляза красиво попадение. Той получи далечен пас, спря топката на гърди и без да се бави прехвърли стража на украинците, който бе излезнал напред от своята врата. До края на първото полувреме Шахтьор върна един гол, дело на Крискив.

След почивката головото шоу продължи. В 65-ата минута Кашюк изпълни отлично пряк свободен удар и прати топката неспасяемо във вратата на Иван Караджов. Отговорът на Арда обаче бе повече от мигновен. Точно след 40 секунди игра Марчев центрира от дясно към Иван Коконов, който също технично опъна мрежата за 4:2.

В 71-ата минута младите украинци направиха бърза контраатака с едно докосване и Мудрик от непосредствена близост реализира третия гол за своя отбор. В 81-ата минута Бенгюзов успя да изведе Димитър Законов зад отбраната и пловдивчанинът не сгреши, като оформи и крайния резултат 5:3 за Арда.