Локо отново изненада Левски, този път само равен на Герена
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:23 / 17.02.2019Коментари (5)6089
© Lap.bg
Анте Аралица се разписа във втори пореден мач срещу Левски
Локомотив Пловдив завърши 1:1 срещу Левски в мач от 21-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Георги Аспарухов" в София. Анте Аралица (44) бе точен за черно-белите, а Давиде Мариани (71) вкара за домакините, въпреки че при попадението имаше засада.

Равенството остави "смърфовете" на 9-то място във временното класиране с актив от 26 точки, цели 8 от шестия Черно море.

Въпреки това пловдивчани запазиха положителния си актив срещу Левски в последните 11 шампионатни мача - 4 победи, 4 равенства и 3 загуби.

Още в 7-ата минута съдията Драгомир Драганов даде индикации, че е склонен да помага на Левски. Тиам спъна отзад устремилия се в атака Анте Аралица, но бе пожален и не получи жълт картон, какъвто заслужаваше.

Десет минути по-късно Валери Божинов след разбъркване пред вратата на Локо прати топката в мрежата, но попадението правилно бе отменено заради еднометрова засада на нападателя.

В 30-ата минута напречната греда помогна на черно-белите след изстрел от 12-13 метра на Паулиньо.

Така се стигна до 44-ата минута, когато Локо откри резултата при първата си по-сериозна опасност в мача. Момчил Цветанов получи добър пас и напредна по десния фланг. Последва извеждащо подаване към Анте Аралица, който се озова сам срещу Николай Михайлов и с левия крак прати топката под плонжа му за 0:1.

Пет минути след почивката черно-белите пропуснаха златен шанс да вкарат втори гол. Анте Аралица се пребори за една топка и след щастлив рикошет изведе Буна сам срещу Михайлов, но изстрелът на халфа бе крайно неточен в аут.

Левски изравни резултата в 71-ата минута след известна доза късмет. Стивън Езе изчисти топката, но в тялото на Станислав Костов. Тя попадна у Давиде Мариани, който от близка дистанция шутира между краката на Мартин Луков за 1:1. От повторенията обаче се видя, че Давид Яблонски е в засада, преди топката да отиде в Мариани и голът трябваше да бъде отменен.

Три минути преди края Момчил Цветанов центрира от десния фланг към наказателното поле, където Стивън Езе надскочи бранителите на Левски и засече с глава, но покрай гредата в аут.

Мартин Луков, Йосип Томашевич, Димитър ВезаловСтивън ЕзеМилош ПетровичИгор Банович, Янко Ангелов, Абделхаким Буна, Момчил Цветанов (88- Бирсент Карагарен), Анте АралицаДимитър Илиев (90+3- Асен Георгиев).