Ботев продължи уникалната си серия без загуба през 2019 година
Автор: Стойчо Генов 21:54 / 07.04.2019Коментари (3)6638
Ботев (Пд) завърши 1:1 срещу Берое в регионалното дерби от 28-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадиона в Стара Загора. Педро Еуженио (70) бе точен за домакините, а Тодор Неделев (73-дузпа) вкара за жълто-черните.

Така "канарите" продължават уникалната си серия и са единственият отбор у нас, който няма загуба в официален мач през 2019 година - 2 победи и 6 равенства в шампионата и победа с дузпи над Черно море за Купата на България.

Двубоят започна с пропуск за Ботев още във втората минута. Кардосо намери в коридор Тодор Неделев, който навлезе в наказателното поле и центрира на близката греда. Там Антонио Вутов отклони топката, но тя само облиза страничната греда от външната страна.

Първият по-сериозен шанс за домакините пък бе в 17-ата минута. Матеус Леони получи топката вляво по атаката и пусна остър пас към Мартин Камбуров. В последния момент обаче Димитър Пиргов изчисти в корнер на метър пред голлинията.

Берое продължи да атакува по-масирано, като владееше близо 70 процента топката през първото полувреме, а корнерите бяха 10:2 в полза на старозагорци. Въпреки това в самия край на първата част Ботев можеше да открие резултата. Това стана след многоходова атака, при която капитанът Лъчезар Балтанов стреля силно от около 25 метра и нацели левия страничен стълб.

Резултатът бе открит в 70-ата минута. Рубен Бригидо от домакините изведе откъсващия се от отбраната Мартин Камбуров, който шутира от воле от границата на пеналта. Даниел Кайзер отрази удара, но топката попадна в Педро Еуженио, който от малък ъгъл изпревари Кристиан Димитров и я вкара в мрежата за 1:0.

Само две минути по-късно след центриране от корнер Феребори Доре стреля с глава, но топката се спря в напречната греда. При добавката Доре отново не успя да вкара и кълбото бе изчистено встрани. Атаката продължи и Костадин Ничев опита удар с глава, при който топката срещна ръкана на Ерол Алкан и съдията Ивайло Стоянов отсъди дузпа. Зад топката застана Тодор Неделев, който бе точен за 1:1.

Даниел Кайзер, Филип ФилиповДимитър Пиргов (43- Костадин Ничев), Кристиан Димитров, Еберт Кардосо, Радослав Апостолов, Лъчезар БалтановТодор НеделевАлександър Тонев (89- Лазар Марин), Антонио ВутовКристиан Добрев (58- Феребори Доре).