Локо с първа загуба в контролите
Автор: Стойчо Генов 16:48 / 27.01.2020Коментари (9)4854
©
Локомотив (Пловдив) регистрира първа загуба в предсезонните си контроли. Черно-белите отстъпиха с 1:2 на елитния словашки тим Земплин (Михаловце) във втората си проверка от лагера в Турция. Спарингът се игра на един от терените на футболен център "Лимак Аркадия“ в курорта Белек. Точен за черно-белите бе Йосип Томашевич (17).

В първата си проверка в южната ни съседка пловдивчани победиха носителя на купата на Казахстан - ФК Кайсар, с 1:0.

Словаците започнаха по-активно мача и в самото начало пратиха топката в мрежата зад Мартин Луков след удар с глава, но съдията отмени попадението заради засада. В 7-ата минута обаче Земплин поведе. След центриране от корнер топката рикошира в краката на Бирсент Карагарен и Момчил Цветанов, след което попадна в нападателя на словаците Солар, който от 4-5 метра опъна мрежата за 0:1.

Десет минути по-късно Локомотив изравни. Атаката тръгна от капитана Димитър Илиев, който изведе Момчил Цветанов по лявото крило. Последва центриране на близка греда, където Йосип Томашевич засече с глава за 1:1.

На два пъти след това черно-белите имаха претенции за дузпи след задържане в пеналта на Анте Аралица и Димитър Илиев, но съдията не се престраши да посочи бялата точка.

В 42-ата минута Лукас Салинас изведе по чудесен начин Анте Аралица сам срещу вратаря. нападателят укроти топката с гърди и шутира, но на педя от гредата в аут.

Малко след почивката Локо пропусна най-чистото си положение. Първо Димитър Илиев се озова на стрелкова позиция, но топката бе избита пред голлинията. Тя попадна в Бирсент Карагарен, който засече от воле от 15-ина метра, но право в напречната греда.

В 69-ата минута Станислав Данко бе оставен непокрит отляво и с плътен удар по земя насочи топката към долния ляв ъгъл на Мартин Луков за 1:2.

Мартин Луков, Давид Малембана, Диниш Алмейда, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Парвиз Умарбаев, Миховил Клапан, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица (Николай Николаев, Уирис Густаво, Един Бахтич, Мустафа Абдулахи, Кенан Муслимович, Доминик Ткалец, Мохамед Бала, Акинсола Акинйеми).