Много неприятен дебют за Кристиан Димитров в Хайдук
Автор: Стойчо Генов 11:45 / 16.02.2020Коментари (0)4922
Бившият футболист на Ботев (Пд) Кристиан Димитров записа много неприятен дебют за новия си клуб Хайдук (Сплит). Тимът му загуби с 1:2 гостуването на Славен Белупо в 22-ия кръг на хърватското първенство.

Кристиан Димитров игра цял мач, но партньорът му в отбраната Станко Юрич беше изгонен с червен картон още в 37-ата минута. Хайдук поведе с 1:0 в 13-ата минута от дузпа, която бе отсъдена с помощта на VAR, а точен беше Едем Едуок.

Секунди преди края на първото полувреме домакините изравниха след центриране в пеналта, където Стипе Бачелич-Гъргич надскочи отбраната и засече с глава.

В 86-ата минута футболист на Хайдук пропусна на празна врата, а след това съотборник на Димитров удари гредата. Така се стигна до 88-ата минута, когато Славен вкара втори гол чрез Иван Кръстанович след красиво изпълнение от близо 30 метра. С поражението Хайдук окончателно загуби битката за шампионската титла с Динамо (Загреб), оставайки на второ място в класирането с 41 точки.

Гледайте в прикаченото видео разширен репортаж от мача!