Спортните новини: Днес (0) | Вчера (27)
Страхотен Григор Димитров сложи край на черната си серия срещу Вавринка! Идва ред на Надал!
Автор: Стойчо Генов 08:07 / 28.02.2020Коментари (2)3216
Григор Димитров се класира за полуфиналите на тенис турнира от категория ATP 500 в Акупулко (Мексико). Най-добрият български тенисист победи с 6-4, 6:4 Стан Вавринка за 1 час и 26 минути игра. Така Гришо сложи край на негативната си серия от пет поредни загуби срещу швейцареца.

На полуфиналите хасковлията ще играе срещу Рафаел Надал (Испания).

Срещата започна отлично за Григор Димитров. Българският тенисист проби още в първия гейм, като го стори на нула. След това Гришо взе подаването си, също на нула, и поведе с 2:0. Едва в третия гейм Вавринка се записа в резултата и намали изоставането си. Димитров обаче отново взе своя сервис гейм и възстанови аванса си за 3:1.

Швейцарецът взе подаването си, а след това и проби Григор, за да изравни резултата за 3:3. Димитров веднага върна брейка, за да излезе напред в резултата, а след това взе подаването си и поведе с 5:3. При 5:4 Григор спечели първата част на мача при собствено подаване и при първия си сетбол.

Димитров стигна първи до пробив във втория сет за да поведе с поведе с 4:2. В последвалото подаване на швейцареца Гришо имаше три възможности за пробив, но Вавринка се измъкна от 0:40. Григор спечели подаването си и поведе с 5:3, но Вавринка не се предаде и намали изоставането си при свой сервис. Димитров затвори сета и мача при собственото си подаване, възползвайки се от първия си мачбол.

Благодарение на успеха Димитров достига до финалната осмица в Акапулко за втори път в кариерата си. Припомняме, че българинът е шампион в турнира от сезон 2014, когато дебютира в надпреварата. Това е и първи полуфинал за Димитров през сезона.

За Григор предстои и четвъртфинал на двойки. Двамата с Тейлър Фриц играят срещу вторите поставени Лукаш Кубот и Марсело Мело след необходимата почивка, тъй като и двамата се класираха на полуфиналите на сингъл днес.