Бивши "канари" прекършиха Ботев пред погледа на Самуилов и Палийски
Автор: Стойчо Генов 20:37 / 06.06.2020Коментари (16)11233
Ботев (Пловдив) загуби от Ботев (Враца) с 0:1 в двубой от 25-ия кръг на Първа лига, който се игра на базата в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Мачът бе изгледан от националния селекционер Георги Дерменджиев, както и от собственика на "канарите" Георги Самуилов, който пък бе в компанията на бившия изпълнителен директор на клуба Ангел Палийски.

Валери Домовчийски (10) бе точен за гостите, а това бе техен първи успех над Ботев в Пловдив от 36 години насам. Така възпитаниците на Ферарио Спасов останаха с актив от 30 точки на 8-ото място във временното класиране.

Гостите от Враца пропуснаха отлична възможност за гол още в началото на двубоя след груба грешка на вратаря Янко Георгиев. Той излезе неразчетено при центриране от корнер и се размина с топката, а тя бе посрещната с глава от Илия Миланов. Неговият удар на празна врата обаче бе твърде неточен.

В 10-ата минута Ботев (Враца) вече откри резултата. Това стана с помощта на две бивши "канарчета". Петър Атанасов центрира по отличен начин от левия фланг към наказателното поле, където Валери Домовчийски бе оставен свободен и засече с глава в мрежата за 0:1.

В 30-ата минута Антонио Вутов центрира опасно в пеналта, където Александър Тонев пропусна топката за Тодор Неделев. Той пробва диагонален шут, но в аут.

През второто полувреме жълто-черните чувствително вдигнаха оборотите и натиснаха съперника си. За техен лош късмет обаче до чисто голово положение, което да промени резултата, така и не се стигна.

Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Иван Бандаловски, Станислав Работов, Филип Филипов, Радослав Терзиев (72- Андерсон Барбоса), Димитър Тонев, Тодор Неделев, Александър Тонев, Фабио Бурбано, Антонио Вутов.