Спортните новини: Днес (19) | Вчера (19)
Четвъртокласник спечели шахматен турнир в Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 07:50 / 21.03.2016Коментари (0)2907
©
В хотел "Лайпциг" в град Пловдив завърши 37-ият турнир за деца "Лайпциг 2016". Състезанието бе организирано от Община Пловдив, Движение "Спорт за всички" - "Мама, татко и аз - баба, дядо и внуче", хотел "Лайпциг" и СКШ "Пловдив 64".

Детският шахматен празник се проведе в 7 кръга по Швейцарска система, с контрола на игра по 10 минути на състезател за завършване на партията.

Право на участие имаха ученици до ІV-ти клас, които се състезаваха в категориите - Детска градина, І-ви клас, ІІ-ри клас и ІІІ-ІV клас, съответно за момчета и момичета.

Победител в турнира, с пълен точков актив - 7 точки от 7 възможни, стана четвъртокласникът Борис Пулев.

В групата момчета - ІІІ-ІV клас втори е Пламен Стоянов с 6 т., а трети - Матей Матеев.

В групата на момчета - ІІ-ри клас първи е Драгомир Вълчев с 6 т. (3-ти в основното класиране). Втори с 5,5 т. е Борислав Минков (4-ти).

Трето - пето място разделиха момчетата с по 5 т., но наградата за трето място спечели Радослав Балкански (7-ми).

При първокласниците първо място с 5 т. (6-то място в главното класиране) зае Божидар Тилев. Също с 5 т. и 12-то място втори е Калоян Матеев. Трети с 4,5 т. е Момчил Дуков.

При момчетата от предучилищна възраст победител е Никола Шишков с 5 т. (14-ти). Второ - шесто място заеха състезателите с по 4 т. Сребърният медал спечели Марио Йорданов (20-ти), а бронзовият - Димитър Хр. Димитров (21-ви).

При момичетата от детската градина първите три места спечелиха участничките, завършили по 4 т. Първа е Симона Лукова (29-та), втора е Елена Радулска (30-та), а трета - Ива Фезова (32-ра).

При първокласничките победителка е Борислава Атанасова с 3 т. (46-та). Втора е Симона Савкова с 2 т. (59-та). Третата състезателка в тази група е Антония Самарова.

Победителка в групата на момичета - ІІ клас е Ирина Петкова с 5 т. (10-та). Втора е Ивайла Найденова с 4 т. Наградата за трето място спечели с 3 т. и по-добър допълнителен показател Ира Илиева.

Трите участнички в групата ІІІ-ІV клас се подредиха по следния начин: на първо място - Йоана Стойчева с 5 т. (8-мо място), следвана от Деница Велева (36-то) и Ива Медарска (45-та) с по 3 т.