Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Григор Димитров загуби в Лондон, но въпреки това получи добра новина
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:27 / 20.06.2017Коментари (0)5776
©
Григор Димитров и партньорът му Жо-Вилфред Цонга (Франция) отпаднаха на старта на надпреварата по двойки от тенис турнира в Куинс Клъб, Лондон. Българинът и французинът отстъпиха с 6:7 (5), 6:7 от американци Боб Брайън и Майк Брайън.

В първия сет пробиви нямаше, а в тайбрека близнаците наваксаха пасив 1:3 точки и обърнаха развоя в своя полза - 7:5 точки. Димитров и Цонга започнаха по-добре втората част и първи в двубоя стигнаха до пробив и преднина от 3:0 гейма.

Братята Брайън обаче успяха да изравнят за 3:3 гейма, след което и този сет се реши в тайбрек, спечелен от американците отново със 7:5 точки.

В същото време стана ясно, че Жулиен Бенето (Франция) е съперникът на Григор Димитров във втория кръг на сингъл. Бенето победи на старта един от местните тенисисти - Джеймс Уърд с 6:2, 6:2.

Французинът е сред най-опитните тенисисти в тура. Той е на 35 години и в момента е №87 в ранглистата.

Двубоят Димитров - Бенето по всяка вероятност ще се изиграе в сряда.

Добра новина за Григор е отпадането на миналогодишният финалист и поставен под №3 в схемата Милош Раонич. Канадецът загуби с 6:7 (5), 6:7 (8) от участващия с "уайлд кард" австралиец Танаси Кокинакис.

Така във втория кръг австралиецът ще срещне Данийл Медведев (Русия) или Никола Маю (Франция). В тази част на схемата е и Григор Димитров. При победа над Бенето във втория кръг, българинът ще се класира за четвъртфиналите, където ще има за съперник именно един измежду Кокинакис, Медведев и Маю.