Ботев с ново реми в контролите
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:46 / 27.06.2013Коментари (64)11790
©
Ботев записа второ реми в контролните срещи от лагера си в Австрия. Възпитаниците на Станимир Стоилов завършиха наравно 1:1 срещу Зноймо.

Това бе трета контрола за "канарчетата" на австрийска земя. В предишните две проверки "жълто-черните" записаха победа с 2:1 над Ружомберок и равенство 0:0 с Кубан.

Неофициален дебют за Ботев записаха Джинич и Анисе, който се появиха в игра през втората част.

Томаш Иршак даде аванс на "жълто-черните" преди почивката. Полузащитникът се разписа с прецизен удар извън наказателното поле.

"Канарчетата" имаха още няколко добри положения за гол през първата част, но с пропуски се отличиха Станислав Костов и Мариян Огнянов, а гол на Вандер Виейра бе отменен заради засада.

През втората част играта на "жълто-черните" се накъса с оглед извършените смени на Мъри Стоилов. Въпреки това Ботев продължи да диктува темпото на игра, а в едно от най-опасните си положение за гол Йордан Христов нацели гредата. Националът с параболичен удар извън наказателното поле удари напречната греда на Зноймо.

Крайният резултат беше фиксиран минути преди края на мача, когато след грешка на Абел Анисе в средата на терена, Лачко се озова сам срещу Андонов и стреля покрай него за 1:1.

Двубоят за пловдивчани пропусна младежкия национал Тодор Неделев.

Следващата проверка на Ботев е в събота срещу австрийския Адмира.

Ботев - Зноймо 1:1
1:0 Иршак (35)
1:1 Лачко (84)

Стартовият състав на Ботев: Стаховяк, Христов, Спрокел, Грънчаров, Минев, Галчев, Иршак, Ромарио, Огнянов, Вандер, Костов

През втората част в игра се появиха: Артур Енрике, Абел Анисе, Росен Андонов, Луис Педро, Костадин Дяков, Джинич, Николай Павлов, Християн Казаков, Радо Терзиев