Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Пловдивчанки останаха без спечелен гейм във Варна
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:08 / 07.07.2016Коментари (0)1964
© ВК Марица
Перун (Варна) спечели премерата си с Марица (Пловдив) от втория кръг на Национална отборна лига 2016 по плажен волейбол за жени с категоричното 4:0 победи и вече има 8 пункта в челото на временното класиране.

Във втория ден от премерата на пясъчния корт на Южен плаж във Варна Мартина Георгиева-Стоянова & Диана Филипова победиха Симона Николова & Йоана Николова с 2:0 (21:10, 21:18), а Никол Николова & Стефани Кьосева се наложиха над Виктория Ангелова & Дани Найденова с 2:0 (22:20, 21:12).

Преди началото на мач №3 треньорът на Перун Пламен Николов извърши смяна във втората си двойка и в срещата, вместо Лора Илиева, игра Мартина Георгиева-Стоянова. В първия гейм Николова & Николова не успяха да се адаптират достатъчно бързо към тази промяна и варненки го спечелиха с категоричното 21:10.

Втората част бе далеч по-равностойна и вървеше точка за точка до седемнадесетата. В заключителните моменти опитът на Филипова & Георгиева-Стоянова си каза думата и те затвориха мача след 21:18 и общо 32 минути игра.

Записаните като първи двойки на двата отбора излязоха на терена за мач №4. Първата част бе много оспорвана. Първоначално Николова & Кьосева дръпнаха в резултата, но с много добри изяви на двете маричанки, особено на 16-годишната Виктория Ангелова, те догониха домакините и изравниха. След 20:20 варненки взеха две разигравания, за да затворят гейма при 22:20.

Във втората част на терена сякаш имаше само един отбор. Много грешки в посрещането на Марица дадоха солидно предимство на Перун, за да се стигне до убедителното 21:12. Мачът продължи общо 38 минути.

В другата премера от втория кръг Божур волей (Божурище) остави своите домакини от Локомотив (София) без спечелен гейм. С още два чисти успеха днес водените от играещата си треньорка Мария Аладжова момичета затвориха премерата при 4:0 победи.

Вече с 6 пункта в актива си, Божур волей запази второто си място във временното класиране, запазвайки разликата от 2 пункта с водача Перун и увеличавайки преднината си от третия Марица. Пловдивчанки остават с актив от 2 пункта. С -4 пункта Локомотив засега остава закотвен на последното четвърто място.

В следващия трети кръг, на 12 и 13 юли, Божур волей посреща лидера Перун, а Локомотив гостува на Марица.