Спортните новини: Днес (16) | Вчера (18)
Чудесно! Марица поднесе още една сензация в Турция!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:55 / 09.10.2016Коментари (1)2790
Марица (Пловдив) се превърна в голямата сензация на силния международен волейболен турнир Дженгиз Гьолю в Бурса. В топлата неделна вечер шампионът на България успя да надиграе и Бурса Бююкшехир Беледийе (Бурса) с 3:1 (26:24, 25:22, 18:25, 25:18) и завърши на престижното трето място от пет участващи отбора.

Загубата развали настроението на устремените към трофея домакини и ги остави на второто място в крайното класиране, след гръцкия шампион Олимпиакос (Пирея). На четвърто място завърши азербайджанският шампион Азеррейл (Баку), а на последното пето - руският Протон (Балаково).

Марица тръгна много силно в мача с Бурса и до второто техническо прекъсване вече имаше преднина от 8 точки. Домакините обаче не смятаха да се предават и постепенно стопиха разликата. Българският тим не успя оползотвори двата си геймбола след 24:22 и се стигна до добавено време. При следващия геймбол за Марица Габриела Цветанова с атака записа седмата си точка в тази част и я затвори при 26:24.

Вторият гейм бе много подобен на първия. Пловдивчанки влязоха с мощно 5:0 и с отлични изяви на първото темпо и на блокадата си осигуриха 8 поредни геймбола при 24:16. Бурса обаче успя да се справи с първите 6 от тях, преди седмият най-после да донесе успеха на Марица с 25:22.

Двата отбора си размениха няколко миниобрата в началото на третия гейм, но между двете технически прекъсвания Бурса успя да поеме трайно контрол върху резултата. С отлична игра на своята централна блокировачка Икбал Акбайрак туркините дръпнаха далеч напред и взеха частта с 25:18.

В четвъртата част Марица отново взе нещата в свои ръце. С много силна игра блесна Силвана Чаушева, но и нападението на Жълто-сините като цяло. Те наложиха пълно надмощие и този път не се стигна до драми в края - 25:18 и 3:1.