Спортните новини: Днес (0) | Вчера (21)
Академик не издържа на натиска на Ямбол
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:12 / 20.11.2016Коментари (0)2507
© БФБаскетбол
Баскетболистите на Ямбол записаха третия си успех от началото на сезон 2016/2017 след като се наложи над Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 13 точки разлика в зала "Диана" в мач от 6-ия кръг на мъжката НБЛ.

Гостите от Пловдив започнаха срещата по-уверено и поведоха, но след силна серия от 12-0 ямболии взеха водачеството. Така първата част приключи при 10 точки разлика за 26-16 в полза на домакините.

През втората четвърт момчетата на Петър Петров продължаваха да контролират ситуацията на терена и не дадоха и минимална възможност на Академик (Пд) да се противопостави. Ямболии взеха и втората част с 2 точки разлика за 21-19.

След почивката мачът продължаваше да се развива по същия сценарий, като след 30 минути игра разликата отново бе двуцуфрена в полза на домакините за 72-62.

В заключителната част Ямбол продължи да трупа точки на сметката, но пет минути преди края пловдивчани се мобилизираха и намалиха изоставането си до 8 точки. Гостите обаче не успяха да се върнат в мача след отговор от 8 точки за ямболии и изходът от срещата бе ясен. След изтичането на последната секунда таблото светна за крайното 94-81.

Домакините се представиха значително по-успешно в подкошието, като записаха общо 38 точки срещу едва 20 за Академик Бултекс 99. При борбата в нападение и двата тима си размениха по 20 точки, а при бързата атака по 4. Равенство имаше и при записаните точки от резервните състезатели на отборите - общо по 12.

Най-резултатен за победата на Ямбол бе Николай Върбанов с 22 точки и 5 борби. Евгени Иванов реализира 22, а Венцислав Петков се включи с 15 точки, 6 борби и 5 асистенции. Стоян Петков пък добави 14 точки и 10 борби.

За пловдивчани най-полезен сред всички бе Джордан Семпъл с 20 точки и 15 борби. Оскар Белфийд и Шакир Смит завършиха с по 19 точки.

Така Академик остана на 4-о място във временното класиране с актив от 8 точки (3 победи и 2 загуби).

Следващата седмица Ямбол гостува на Балкан, а Академик Бултекс 99 приема у дома Спартак Плевен.

На срещата играчите на Ямбол изразиха подкрепата си към треньора Дечо Коешинов със слогана "Дечо, ние сме с теб! Подкрепяме те!". На мача бяха поставени и кутии, където всички желаещи можеха да помогнат за събирането на средствата, а приходите от билетите ще бъдат дарени за неговото лечение.