Спортните новини: Днес (12) | Вчера (19)
Време е! Марица ще сваля от върха лидера в класирането!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:26 / 25.11.2016Коментари (0)2466
В дербито на петия кръг от женската Национална волейболна лига вторият във временното класиране Марица (Пловдив) гостува тази вечер на водача Казанлък Волей (Казанлък).

До този момент Розите имат 10 точки от три победи и една загуба. Шампионките са с точка по-малко, но и с един изигран мач по-малко. В трите си срещу дотук пловдивчанки все още нямат загубен гейм. Каквато и да е победа в Казанлък днес би извела Жълто-сините на върха на таблицата.

И двата тима се готвят усърдно за важния сблъсък. По-рано тази седмица Казанлък Волей дори изпрати свои съгледвачи начело със старши-треньора Страхил Балов да наблюдават мача на Марица от четвъртия кръг като гост на Раковски (Димитровград).

Наставникът на шампионките Иван Петков също заяви, че е добре запознат със силните и слабите страни на днешния опонент.

"Подготвяме се като за всеки мач и се надявам да сме готови", каза той тази сутрин пред камерата на БНТ.

"Приемаме всеки мач с нужния респект към нашия противник. Този мач не прави изключение и от такава гледна точка няма някакъв допълнителен заряд за нас в днешния двубой. Знаем, че излизаме срещу един млад и добър отбор. Казанлък Волей има своите силни страни, на които ние ще се опитаме да противодействаме по най-добрия начин, и своите слаби страни, от които, разбира се, ще се опитаме да се възползваме. Мога да кажа, че с леки изключения момичетата са в оптимална форма. Здравословно сме добре. Ще се постараем да играем най-добрия волейбол, който можем, и да се поздравим с успех. Надявам се да се получи един добър мач, който да оправдае очакванията, и зрителите да бъдат удовлетворени от това, което ще видят."

Мачът между Казанлък Волей (Казанлък) и Марица (Пловдив) в зала Багира в петъчната вечер на 25 ноември, е с начален час 18:00.